„Meilė be akcento“

Paskelbė Rasa, 2011/11/17

Atidarom kultūrinimosi sezoną su smagia komedija 🙂

Muzikinė – lyrinė komedija pagal Adam R. Burnett (JAV).

Miuziklas lietuviškame teatre – retas svečias. Per metus galime ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek miuziklų pastatymų galima pamatyti. Tad kviečiame pasimėgauti nuotaikingu Vilniaus Kamerinio Teatro, JAV ambasados Vilniuje ir Buran Theatre Company bendru projektu – muzikine – lyrine komedija „Meilė be akcento“. Spektaklyje skamba žymiausios amerikiečių miuziklų dainos, nedaug kur girdėtos Lietuvoje.

Išverstas į lietuvių kalbą dainas atlieka Vilniaus Kamerinio Teatro  aktoriai skambant gyvai, čia pat atliekamai muzikai: pianinu groja Deimantė Ponelytė, akordeonu, fleita ir gitara – Vaidas Lengvinas. Amerikietiškai kultūrai atsvara tapo vaizdo projekcijose rodomi vieno žymiausių Lietuvos grafiko Stasio Krasausko kūriniai.

Pati spektaklio istorija – paprasta. Tai pasakojimas apie meilę: tik užsimezgusią, žydinčią, brandžią, besibaigiančią ir vėl sugrįžtančią, sklandančią ore ir esančią čia pat, šalia. Scenoje visa tai pasakojo dvi aktorių, o iš tiesų – keturios, personažų poros. „Brangioji, o tu prisimeni, kaip seniai, seniai mes pirmą kartą bučiavomės?“, – klausia vienoje scenos pusėje sėdintis senukas (Tadas Gudaitis), o čia pat šalia, Eifelio bokšto pavėsyje, pamažu mezgasi nauja meilės istorija: „Ar galiu palaikyti tave už rankos?“, – klausia jaunas vaikinas (Paulius Valaskevičius).

Dar kita scena ir vėl skirtingos situacijos, skirtingi veikėjai. Viena pora džiaugiasi sėkmingomis vedybomis ir meile: „Atmerki akis ir supranti – ne vienas esi“, o kita pora supranta, kad vedybų, matyt, niekada nebus: stumdosi, pešiojasi, pykstasi ir kaltina vienas kitą dėl savų nesėkmių.

Aktorius Marius Mačiulis, miuzikle tapęs mimu, teigia, kad: „Meilės be akcento“ tikslas – teikti viltį, grožį, gerumą, meilę, kitaip sakant – tas emocijas, kurių žmonėms dabar labai trūksta.

Iš tiesų keturios personažų poros nupasakojo tai, ką kiekvienas iš mūsų žino, bet dažnai nepastebi ar nedrįsta garsiai pasakyti. Vilniaus Kamerinio Teatro muzikinė – lyrinė komedija tapo trumpais žmogaus gyvenimo akimirkų etiudais.

Šaltinis: Vilniaus Kamerinis teatras

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *